BERLIN - Agentur Videoproduktion

BERLIN - Agentur Videoproduktion drejtor kreativ Produksion video teatrale Regjistrimi i video teatrit


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

BERLIN - Agentur Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Do të filloni një projekt të suksesshëm me pak para, por me standarde të larta?

Shpesh nuk është e mundur të arrihen të dyja. BERLIN - Agentur Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të operohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe kursen kostot.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i BERLIN - Agentur Videoproduktion. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, BERLIN - Agentur Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Ndalesa e re në stacionin kryesor: reportazh televiziv për inaugurimin e stacionit të tramvajit Ring në Naumburg

Lehtësim për pasagjerët: Ndalesa e re në stacionin kryesor të ... »
Silvio Klawonn flet për rëndësinë e trajnimit me video në internet për komunitetin e arteve marciale Jodan Kamae Zeitz Në këtë intervistë me video, Silvio Klawonn flet për rëndësinë e trajnimit me video në internet për komunitetin e arteve marciale Jodan Kamae Zeitz gjatë pandemisë Corona. Ai ndan përvojën e saj për këtë format dhe se si ai ka ndihmuar në vazhdimin e klubit.

Sfidat për komunitetin e arteve marciale Jodan Kamae Zeitz në Burgenlandkreis, ...»
Raport televiziv mbi përpjekjet për të shpëtuar kishën në Göthewitz me një përmbledhje të situatës aktuale dhe një analizë të sfidave. Intervistë me Frank Leder, anëtar i këshillit të kishës së famullisë Hohenmölsener Land.

Kisha në Göthewitz është gati të rrënohet. Ky reportazh televiziv ... »
Në pritjen e Vitit të Ri të distriktit Burgenland, fokusi nuk ishte vetëm në fjalimet e Administratorit të Qarkut Götz Ulrich dhe Mario Kerner, por edhe në çmimin e Sieghard Burggraf si Sipërmarrësi i Vitit dhe takimi me Siegmar Gabriel.

Ish-ministri i Jashtëm Siegmar Gabriel ishte i ftuar në pritjen e Vitit të Ri ... »
Intervistë me Thomas Böhm: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 në bashkëpunim me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt.

Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me kompaninë e ... »
Iniciativa Demonstrata e Zërit të Qytetarëve në treg në Naumburg në distriktin Burgenland

Demonstrimi i iniciativës Die Bürgerstimme Burgenlandkreis në ... »
SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime Vështrime Konferenca për shtyp Pjesa 3

SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e opinionit të konferencës ... »
Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! Intervistë me Gunter Walther, Bündnis 90, Die Grünen

Intervistë me Gunter Walther, Alliance 90, The Greens - Të gjithë ...»
Prapa skenave të kampionatit të dytë të qytetit në futbollin e brendshëm në Weißenfels: Një pasqyrë e përgatitjeve dhe organizimit

Përmbledhje e shkurtër e kampionatit të 2-të të qytetit në ... »
Në çfarë epoke po jetojmë? - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Në çfarë epoke po jetojmë? - Mendimet e një qytetari - Zëri i ...»
Stefan Pöschel, zoti i rosave të gomës Zeitz, në një intervistë për garën popullore për fëmijë

Stefan Pöschel jep njohuri mbi përgatitjet dhe planifikimin e garës së ... »
Prezantimi i sheshit të akullit në tregun e Krishtlindjeve në Naumburg: Intervistë me Sylvia Kühl, menaxhere e qytetit të qendrës së qytetit Naumburg eV

Tregu i Krishtlindjeve i Naumburgut: shesh patinazhi në akull si pika kryesore e distriktit ... »BERLIN - Agentur Videoproduktion ndërkombëtare
Русский ▪ russian ▪ Ρωσική
français ▪ french ▪ fransk
deutsch ▪ german ▪ जर्मन
español ▪ spanish ▪ hispaania keel
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ الأذربيجانية
ქართული ▪ georgian ▪ georgian
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persų persų
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainia
svenska ▪ swedish ▪ سوئدی
Српски ▪ serbian ▪ basa serbia
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamesiska
gaeilge ▪ irish ▪ irlandez
lietuvių ▪ lithuanian ▪ lituano
norsk ▪ norwegian ▪ norwegisch
عربي ▪ arabic ▪ arabsko
română ▪ romanian ▪ rumunjski
english ▪ anglais ▪ 英语
shqiptare ▪ albanian ▪ ալբանացի
한국인 ▪ korean ▪ koreansk
日本 ▪ japanese ▪ اليابانية
suomalainen ▪ finnish ▪ fiński
slovenský ▪ slovak ▪ slovakiska
dansk ▪ danish ▪ danish
slovenščina ▪ slovenian ▪ sloven
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnia keel
latviski ▪ latvian ▪ لتونی
hrvatski ▪ croatian ▪ クロアチア語
bugarski ▪ bulgarian ▪ bulgarų
nederlands ▪ dutch ▪ 荷兰语
eesti keel ▪ estonian ▪ estnisch
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luxemburghez
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandês
türk ▪ turkish ▪ türgi keel
Ελληνικά ▪ greek ▪ görög
polski ▪ polish ▪ pools
português ▪ portuguese ▪ португал
magyar ▪ hungarian ▪ ungáiris
malti ▪ maltese ▪ maltês
中国人 ▪ chinese ▪ chinez
беларускі ▪ belarusian ▪ ベラルーシ語
basa jawa ▪ javanese ▪ javanska
italiano ▪ italian ▪ итальянский
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ Индонез
suid afrikaans ▪ south african ▪ sydafrikanska
čeština ▪ czech ▪ tšehhi
հայերեն ▪ armenian ▪ armeens
қазақ ▪ kazakh ▪ казахська
עִברִית ▪ hebrew ▪ хебрејски
македонски ▪ macedonian ▪ mazedonesch
Монгол ▪ mongolian ▪ mongólska
বাংলা ▪ bengali ▪ bengali


Värskenduse tegi Mercy Bravo - 2024.07.22 - 20:54:36