BERLIN - Agentur Videoproduktion

BERLIN - Agentur Videoproduktion видео интервју сечење видео видеограф


Почетна страница Опсег на услуги Цените Референци (избор) Контактирајте не

BERLIN - Agentur Videoproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
за објавување на Интернет, ТВ, на BluRay, ДВДМал буџет, голем предизвик: Дали ги одржувате високите стандарди?

Најчесто треба да донесете одлука бидејќи овие работи меѓусебно се исклучуваат. Сепак, BERLIN - Agentur Videoproduktion е исклучок од правилото. Се користат сегашни камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип од најновата генерација. Во тешки услови на осветлување, се обезбедува првокласен квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

BERLIN - Agentur Videoproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Ние користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, BERLIN - Agentur Videoproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, BERLIN - Agentur Videoproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Ракомет во округот Бургенланд: ХК Бургенланд го доби најдобриот натпревар против СВ 04 Плауен Оберлоса во Евровил и на тој начин ја покажува својата сила во Оберлигата.

ТВ репортажа: Бургенланд триумфираше против СВ 04 ... »
Откријте ги богатствата на природата: размена на минерали и фосили во Бад Косен. Интервју со претседателот на клубот

Од диносауруси до скапоцени камења: размена на ... »
Поглед на еден претприемач од областа Бургенланд

Поднесок од претприемач од областа ... »
Премиерот Рајнер Хаселоф и други истакнати гости го прославуваат отворањето на ракометниот тренинг центар во Наумбург.

Свечено отворање на ракометниот тренинг-центар ... »
Корона хитови мешано - Јан Сонг Кинг - од областа Бургенланд

Корона го погоди Медли - Јан Сонг Кинг - Мислења од ...»
Златниот добиток на Требен: Рис и Ернст открија кражба на бренд за време на тргување со коњи - локални приказни

Златната стока на Требен: Рис и Ернст откриваат ... »
Интервју со Елмар Швенке, Питер Лемар (автор, новинар, музичар)

Не сакаме да станеме зомби донесени во линија - ... »
Тонови на единство: Кристин Бојтлер во размена со Симон Вос за обединувачката моќ на музиката во училиштето на животот

Мелодијата на животот: Симон Вос (едукатор) во ... »
Нов календар од Stadtwerke Weißenfels: Учениците од Гимназијата Гете дизајнираат и добиваат донација од 500 евра на презентацијата во реставрацијата на пожарот.

Интервју со Ларс Мајнхард, управен директор на ... »
Ден за отворање глушец во Asklepios Klinik Weißenfels: Ден за децата да го запознаат болничкиот живот.

Интервју со Мадлен Реданц, раководител за односи ... »
Вајсенфелс ја прослави 20-годишнината од здружението PonteKö. Претседателката на здружението Грит Хајнкес во една ТВ репортажа зборуваше за формирањето и развојот на здружението. Маик Малгут од локалната управа за учество во областа Бургенланд, исто така, во интервју објасни како изгледа поддршката за лицата со попреченост во регионот.

Здружението PonteKö во Вајсенфелс ја прослави ... »
Amy, die leidenschaftliche Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mutter, erkundet zusammen mit Christine Beutler die Facetten neuer Lernorte, Schulgründungen und den Prozess, in dem Eltern ihre eigene Stärke entfalten.

Im Gespräch mit Christine Beutler reflektiert Amy, die engagierte Bildungswandlerin, ... »BERLIN - Agentur Videoproduktion глобално
македонски | macedonian | Μακεδόνας
bugarski | bulgarian | ბულგარული
dansk | danish | người Đan mạch
عربي | arabic | tiếng Ả rập
azərbaycan | azerbaijani | 아제르바이잔
magyar | hungarian | język węgierski
lietuvių | lithuanian | litvanski
íslenskur | icelandic | iżlandiż
Српски | serbian | סרבית
eesti keel | estonian | ესტონური
nederlands | dutch | Голланд
ქართული | georgian | georgiano
беларускі | belarusian | belarusia
polski | polish | polonês
français | french | fransız dili
english | anglais | angličtina
বাংলা | bengali | beangáilis
bahasa indonesia | indonesian | индонезийский
한국인 | korean | کره ای
हिन्दी | hindi | hinduski
norsk | norwegian | noruego
español | spanish | স্পেনীয়
italiano | italian | итальянский
shqiptare | albanian | bahasa albania
tiếng việt | vietnamese | вьетнамский
basa jawa | javanese | javanesisk
svenska | swedish | svediż
slovenský | slovak | 슬로바키아 사람
suomalainen | finnish | finščina
Монгол | mongolian | 몽고 어
中国人 | chinese | китайський
עִברִית | hebrew | hebraisk
日本 | japanese | japanilainen
malti | maltese | Мальта
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburski
հայերեն | armenian | armensk
bosanski | bosnian | bosanski
gaeilge | irish | irländska
čeština | czech | češki
hrvatski | croatian | chorwacki
қазақ | kazakh | kazakh
română | romanian | রোমানিয়ান
Ελληνικά | greek | یونانی
deutsch | german | ألماني
Русский | russian | rusia
slovenščina | slovenian | slovensky
português | portuguese | người bồ Đào nha
latviski | latvian | latvia
فارسی فارسی | persian farsia | ba tư farsia
українська | ukrainian | ucranio
suid afrikaans | south african | lõuna-aafrika
türk | turkish | түрік


Aktualiséiert vum Qiang Maldonado - 2023.12.09 - 02:53:26