BERLIN - Agentur Videoproduktion

BERLIN - Agentur Videoproduktion видеограф ТВ известува Видео продукција на ток шоу


Првата страница Нашите услуги Барање за понуда Завршени проекти Контакт

BERLIN - Agentur Videoproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДИзвонреден квалитет и покрај ограничените финансиски ресурси?

Обично еден е меѓусебно исклучува. Сепак, BERLIN - Agentur Videoproduktion е исклучок од правилото. Нашиот избор се најновите камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско контролирање на камерите, а со тоа ја намалува потребата од персонал, што ги намалува трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

BERLIN - Agentur Videoproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. BERLIN - Agentur Videoproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

BERLIN - Agentur Videoproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Цајц хип-хоп сцена во разговор: Scandaloca Excess & Dirty Splasher од BLOCKBASTARDZ во ТВ интервју

Рап култура во Цајц: Во ТВ интервју, BLOCKBASTARDZ ... »
Велосипедска тура на Јохан Себастијан Бах од Лајпциг преку Вајсенфелс до Наумбург со попатна посета во црквата замок Свети Тринитатис во Вајсенфелс, во интервју: Улрих Боме (оргулист Томас во Лајпциг)

„Органистот на Томас, Улрих Боме препорачува: По ... »
Демонстрација на Граѓанскиот глас на областа Бургенланд во Наумбург

Иницијатива Граѓански глас демонстрации во ... »
Амбиент од бајките: впечатоци од најголемата парада од ваков вид во Германија

Интервју со организаторите на парадата на бајките ... »
Интервју со младинскиот тренер Сидни Ренбург од СВ Блау Вајс Мушвиц Зорбау Гетевиц

Младите фудбалери се борат за победа на турнирот СВ ... »
Еден претприемач - Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Мисли и барања на еден претприемач - гласот на ... »
Создавање препознатлива вредност: Маркетинг совети за независни локации за учење

Независните училишта презентирани онлајн и офлајн: ... »
Интервју со Грит Вагнер - Како ги уништувате луѓето?

Интервју со Грит Вагнер - Како ги уништувате луѓето? - ... »
Презентација на лизгалиштето на Божиќниот пазар во Наумбург: Интервју со Силвија Кул, градскиот менаџер на центарот на градот Наумбург eV

Божиќниот пазар во Наумбург: лизгалиштето како врв ...»
Неделни ритуали со Рис и Ернст: Денес нашиот Ернст е вовлечен во сенките на минатото на Хоенмолсен, додека приказните за измами и интриги се во воздухот. Дилерот на уживање одигра матна улога, а Ернст е решен да ја открие вистината.

Неделни озборувања со Рис и Ернст: Денеска ... »
Отпорност низ моментите на бакшиш: Искуства од манастирот Поса Цајц

Приказни за промени: 10 импресивни предавања за ... »
Агентот за недвижности - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Агентот за недвижности - мислење на граѓанин од ... »BERLIN - Agentur Videoproduktion ширум светот
hrvatski   croatian   Хорват
español   spanish   İspanyol
українська   ukrainian   ukrainesch
basa jawa   javanese   Ιάβας
português   portuguese   պորտուգալերեն
bugarski   bulgarian   bugarski
lëtzebuergesch   luxembourgish   lucsamburgach
slovenščina   slovenian   slovēņu
bahasa indonesia   indonesian   indoneesia
suid afrikaans   south african   južni afričan
română   romanian   tiếng rumani
malti   maltese   maltezer
tiếng việt   vietnamese   vietnamesisk
Монгол   mongolian   मंगोलियन
latviski   latvian   lettisch
қазақ   kazakh   cazaque
english   anglais   anglisht
polski   polish   تلميع
עִברִית   hebrew   hebrew
čeština   czech   tschechisch
íslenskur   icelandic   islandés
বাংলা   bengali   البنغالية
հայերեն   armenian   أرميني
magyar   hungarian   венгерский язык
عربي   arabic   araibis
Ελληνικά   greek   greke
македонски   macedonian   Μακεδόνας
svenska   swedish   sweeds
中国人   chinese   kitajski
dansk   danish   danščina
norsk   norwegian   norveški
slovenský   slovak   स्लोवाकी
suomalainen   finnish   finn
italiano   italian   итальянский
shqiptare   albanian   albanski
한국인   korean   korean
ქართული   georgian   géorgien
azərbaycan   azerbaijani   aserbajdsjansk
eesti keel   estonian   eastóinis
हिन्दी   hindi   hindi
Русский   russian   russisk
türk   turkish   turks
فارسی فارسی   persian farsia   farsia peirsis
Српски   serbian   srpski
deutsch   german   जर्मन
bosanski   bosnian   bosnisch
gaeilge   irish   irski
nederlands   dutch   هولندي
日本   japanese   jepang
français   french   ფრანგული
беларускі   belarusian   belarusia
lietuvių   lithuanian   lituanisht


によって行われたページの改訂 Min Marquez - 2024.07.22 - 21:49:14